greitojo-logo345-3dd3

DUK

Kauno m. GMPS dispečerinė atsakinga už beveik 900 tūkst. Lietuvos piliečių, gyvenančių Kauno, Tauragės, Marijampolės ir Alytaus apskrityse, pagalbos skambučių administravimą, greitosios medicinos pagalbos brigadų valdymą bei pagalbos teikimo koordinavimą, aptarnaujant Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Raseinių, Prienų, Jurbarko, Tauragės, Šilalės, Šakių, Vilkaviškio, Alytaus, Druskininkų, Varėnos rajonų savivaldybių teritorijų gyventojus bei svečius. Aptarnaujamos teritorijos plotas apie 21 tūkst. kv. km.

Būtinoji pagalba – tai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant, arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių, gresia pavojus paciento ir (ar) aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams. Šioms būklėms būdingi simptomai:

 • Užsitęsęs spaudimo jausmas arba skausmas krūtinėje, neretai plintantis į kairę ranką, nugarą ir/ar apatinį žandikaulį
 • Staigus veido, rankos ir/ar kojos nutirpimas arba nusilpimas (ypač vienoje kūno pusėje)
 • Staiga atsiradęs labai stiprus bet kurios kūno dalies skausmas
 • Nekontroliuojamas kraujavimas
 • Ūmus dusulys arba apsunkintas kvėpavimas
 • Ketinimas žudytis
 • Sąmonės sutrikimas/staiga pasikeitęs elgesys
 • Užsitęsęs vėmimas arba viduriavimas
 • Atsitiktinis arba tyčinis apsinuodijimas vaistais ar kitomis medžiagomis
 • Staiga atsiradęs širdies ritmo sutrikimas
 • Staiga atsiradę regėjimo sutrikimai
 • Sunki trauma (traumai priskiriami cheminiai ar terminiai nudegimai ar nušalimai)


Jei yra šie simptomai, skambinkite telefonu 113 arba 112. Vis dar pasitaiko, kad greitoji kviečiama lėtinių susirgimų atvejais, pakilus kraujospūdžiui, skaudant gerklei, karščiuojant ar panašiais atvejais. Šiais atvejais pacientas turėtų kreiptis į polikliniką, kurioje yra prisirašęs.

Rusijos Federacija grubiai pažeidė tarptautinės teisės normas pradėdama karą prieš Ukrainą. Agresijos akivaizdoje Lietuva palaiko Ukrainą ir teikia jai paramą kartu su kitomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis. Lietuva aktyviai telkia tarptautinės bendruomenės paramą, ginant Ukrainos nepriklausomybę ir jos suverenitetą, siekiant nutraukti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir jos žmones.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės internetiniame puslapyje rasite aktualią informaciją apie pagalbą ukrainiečiams bei galimybes prie pagalbos prisidėti.

Siekiant užtikrinti Ukrainos žmonių, pabėgusių nuo karo, minimalius poreikius ir pragyvenimą Lietuvoje, savivaldybės teikia socialinę paramą, nes susiklosčius sudėtingoms situacijoms, ji ukrainiečiams yra būtina.  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje pateikiama išsami informacija apie socialinę paramą ukrainiečiams.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-15

Atsakingas: Daiva Ieškienė, Donatas Paliulionis, Greta Beinaravičiūtė

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus, jų renkamus duomenis, prieigą turinčius asmenis ir apie savo teises rasite svetainės Privatumo politikos skiltyje.