greitojo-logo345-3dd3

Veiklos sritys

Viešosios įstaigos Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (toliau – Kauno m. GMPS) veiklos sritys, atsižvelgiant į įstaigos veiklos tikslus ir atliekamas funkcijas:

Kauno m. GMPS – asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti būtinąją medicinos pagalbą pacientams nelaimingo atsitikimo atvejais, esant gyvybei grėsmingoms, pavojingoms ir kritinėms būklėms, ūminėms ligoms, įvykio vietoje ir, esant indikacijoms, atsakinga už skubų paciento nugabenimą į stacionarinę asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Kauno m. GMPS paslaugos – yra viena kertinių Nacionalinės sveikatos sistemos grandžių, nuo kurios funkcionavimo dažnai priklauso paciento sveikata ar net gyvybė.

Kauno m. GMPS funkcijos:

  • Teikti centrinės greitosios medicinos pagalbos (toliau – GMP) dispečerinės funkcijas kitoms GMP įstaigoms;
  • Teikti specialios paskirties transporto paslaugas pacientų pervežimui iš vienos stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos į kitą, arba į namus, slaugos ligoninę, kai pervežimo metu būtina stebėti paciento sveikatos būklę ir užtikrinti gyvybines funkcijas;
  • Teikti medicininę priežiūrą masinių renginių metu, vykdyti teorinį ir praktinį pasirengimą reaguoti į galimas masines nelaimes, epidemiologines grėsmes ir kitas ekstremalias situacijas;
  • Vykdyti visuomenės sveikatos ugdymo ir mokymo veiklą.

2020 m. kovo mėnesį, COVID19 ligos (koronaviruo infekcijos) pandemijos metu, Kauno m. GMPS informacinių skambučių su visuomene valdymui įkurta sveikatos Karštoji linija 1808. Pagrindinis Karštosios linijos 1808 tikslas – suteikti kuo didesniam kiekiui visuomenės narių savalaikę konsultaciją, įvertinti poreikius ir nukreipti skambinantįjį reikiamo lygio pagalbai gauti. Teikiamų paslaugų krūvis išskirtinai padidėjo Kauno m. GMPS, kai Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, 2020 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. V-997 „Dėl darbo organizavimo VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įsteigtoje sveikatos vartų „Karštojoje linijoje 1808“. (TAR, 2020, Nr. 8850) įpareigojo Kauno m. GMPS vadovą organizuoti darbą sveikatos vartų „Karštoji linija 1808“ skyriuje, užtikrinant skambučių registravimą, skambinančiojo apklausą ir būklės vertinimą, skambinančiojo į mobilius punktus, į karščiavimo kliniką, medicininei gydytojo konsultacijai, registraciją vakcinacijai ir kitą sprendime nurodytą ir apibrėžtą veiklą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-15

Atsakingas: Ilona Kajokaitė

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus, jų renkamus duomenis, prieigą turinčius asmenis ir apie savo teises rasite svetainės Privatumo politikos skiltyje.